Şeffaf Aparey Fiyatları

ŞEFFAF PLAK İLE TELSİZ ORTODONTİ FİYATLARI ÖRNEKLERİ

Sizin için bugün ortodonti tedavisinde yeni bir uygulama olan şeffaf apareyler ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler vereceğim. Ortodonti fiyatları ile aynı olan şeffaf plak fiyatları kullanım kolaylığı ve telsiz ortodonti olması nedeni ile çok tercih ediliyor. Bu yazıda şeffaf aparey nedir, nasıl uygulanır, şeffaf plak markaları, şeffaf aparey fiyatları 2020 de ne kadar? Şeffaf aparey kullananlar ne diyor, şeffaf plak ücretleri, ile ilgili bilgiler bulacağınız bir yazı hazırladık.

Bu yazıda başlığımız olan şeffaf apareyler ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri ve fiyatları bulacaksınız. Youtube kanalına abone olduğunuzda diş sağlığı ile ilgili doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız olacak. Yeni videolardan haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın.

Youtube kanalın linki

https://www.youtube.com/sertaçkizilkaya

Dişlerin daha güzel ve sağlıklı olması için uygulanan işlemlerden birisi de eğri dişlerin ortodonti tedavisi ile düzeltilmesidir. Bu amaçla ortodonti uzmanlarının dişlere tel takması veya takılıp çıkarılan aparey yapmaları uzun yıllardır uygulanan tedavilerden birisi.

Şeffaf Aparey ile Telsiz Ortodonti Fiyatları 2020

Şeffaf Aparey ile Telsiz Ortodonti Fiyatları 2020
Diş Teli Fiyatları
LateralSefalometrik Film Analizi115
Antero Posterior Sefalometrik Film Analizi (Frontal Film Analizi)115
Kemik Yaşı Tayini65
Ortodontik Fotoğraf50
Ortodontik Fotoğraf Tetkiki50
Ortodontik Model Yapımı80
Ortodontik Model Analizi 50
Ara Dönem Sefalometrik Film Analizi100
Ara Dönem Model Yapımı80
Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi1695
Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi2025
Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi2715
Sabit Kapanış Yükseltici Tatbiki (Kısa Süreli)115
Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi1840
Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi2240
Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi2975
Açık Kapanışın Ortodontik Tedavisi2715
Önleyici Ortodontik Tedavi855
Kısa Süreli Ortodontik Tedavi970
Pekiştirme Tedavisi 605
Pekiştirme Aygıtı (Hawley Aygıtı vb)590
Sabit Pekiştirme Aygıtı (Lingual Retainer)605
Dudak Yastıkçığı (Lip Bumper) 515
Tek Çeneyi İlgilendiren Aparey Yapımı (Vida Hariç)605
Çift Çeneyi İlgilendiren Aparey Yapımı (Frankel Aygıtları - Aktivatör - Bionatör)1095
Vida Uygulaması (Tek Vida)180
Sabit Fonksiyonel Aygıt Uygulaması 1265
Kayıp Apareyin Yeniden Yapımı (Tek Çene) 525
Aparey Tamiri195
Ağız Dışı Aparey Tatbiki (Headgear - Chincap)575
Reverse Headgear1250
Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene NİTİ Telleri)240
Büküm İçeren Tel Tatbiki (Tek Çene)255
Segmental Ark veya Tork Arkı Tatbiki255
Bant Tatbiki (Tek Diş)205
Braket Tatbiki (Tek Diş) 155
Lingual Braket Tatbiki (Tek Diş) 180
Düşen Bant Tatbiki (Tek Diş) 145
Düşen Braket Tatbiki (Tek Diş)145
Bant veya Braket Çıkarılması (Tek Diş)65
Lingual Ataçman Tatbiki155
Lingual Ark330
Nance Apareyi575
Hızlı Maksiller Genişletme Apareyi855
Preoperatif Dudak Damak Yarığı (Ortodontik Tedavi)1790
Postoperatif Dudak Damak Yarığı (Ortodontik Tedavi)1645
T.M.E. Splint Yapımı705
Model Set-Up475
Positioner Yapımı1190
Sefalometrik Cerrahi Planı180
Ortodontik Modellerin Face - Bow ile Artikülatöre Taşınması575
Model Cerrahisi430
Oklüzal Cerrahi Splint (Tek Çene)795
Ortodontik Ameliyat Arkı (Tek Çene)1105
Sürme Rehberliği1050
Ağız İçi Distalizasyon Apareyi (Pendex vb) 1265
Gömülü Dişin Diş Dizisinde Yerine Yerleştirilmesi (Tek Diş)1330
Reserve Curve'li Niti Ark Tatbiki330
Ortognatik Cerrahi Ortodontik Tedavisi2845
Mini Vida Uygulaması320
İnterproksimal Aşındırma (Tek diş)65

 

ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019

Telsiz ortodonti. Planlamada önce sonra durumu görüyorsunuz. ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2020

Bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile birlikte 3 boyutlu tarama (3D Scan) ve 3 boyutlu üretim (3D Print) prosesleri diş tedavilerinde kullanılmaya başlandı.

u teknoloji zamanla eğri dişler için de devreye girdi. Şeffaf aparey veya telsiz ortodonti olarak duymaya başladığınız tedaviler, yeni nesil bilgisayar yardımı ile üretilen plaklar sayesinde gerçekleşiyor.

Bu yazıda size şeffaf aparey fiyatları ve tedavi süresi ile ilgili bilgiler vereceğim. Şeffaf plak olarak da bilinen telsiz ortodonti hakkında merak ettiklerinizi yazının sonundaki yorum bölümüne eklediğinizde en kısa sürede yanıt alacaksınız.

Şeffaf Aparey veya Şeffaf Plak Yeni mi?

20 yıla yakın süredir plak basılarak diş eğriliklerinin düzeltildiği bir gerçek. bu işlemin çok meşakkatli olması nedeni ile pek kullanılmıyor daha doğrusu tercih edilmiyordu. Diş modellerinin tek tek el ile hazırlanması ve her bir plak için modeller hazırlanması hem zaman alıcı hem de masraflı oluyordu. Oysa 3 boyutlu tarayıcılar ve yazıcılar bu işlemleri hızlı ve hatasız bir şekilde yapabiliyor.

Şeffaf Plak İle Telsiz Ortodonti

  • Ortodonti tedavisi esnasında dişlerinde tel taşımak istemeyenlere
  • Dişlerinde ileri seviyede olmayan diş çapraşıklığı olanlar
  • Ağız yapısı ve psikolojisi bu tedaviye uygun olanlara
  • Diastema denilen dişlerin aralıklı olduğu vakalara
  • Damağında gömük diş olmayanlara
  • Çeneler arası iskeletsel problemi olmayan bireylere

Estetik kaygısı olan kişilere şeffaf plak ile telsiz ortodonti uygulaması yapılır. Bu tedavi braket takılarak uygulanan sabit apareyler ile diş düzeltilmesi tedavisine bir alternatif olarak uygulanır.

Şeffaf Plak veya Şeffaf Aparey Dişleri Düzeltir mi?

Diş teli olmadan dişlerim düzelir mi? Evet daha önce diş kaplaması olmadan dişlerim düzelir mi diye sorulurken şimdi telsiz ortodonti ile ilgili sorular gelmeye başladı.

Şeffaf plaklar belirli vak’alarda diş telinin yerini alabiliyor. Her vaka için uygun olmasa da telsiz ortodonti artık mümkün. Bu konuda tereddütlü olan hastalara rahat olmalarını öneriyorum.Alışılmışın dışına çıkmak gerçekten cesaret ister. Sonuç ile ilgili öngörülebilirlik ve başarısızlık ihtimalleri insanın aklını kurcalar. Ama şeffaf plaklar ile ortodonti işlemi yeni bir diş düzeltme uygulaması değil.

Şeffaf Plak Markaları

Yukarıda bahsettiğimiz tedavi yöntemi bütün Dünyada senelerce kullanıldıktan sonra nihayet Türkiye ‘ye de geldi. 7-8 yıl önce invisalign firması bu plakların pazarlaması için Türkiye’de çalışma başlattı. Öncü bir marka olan invisalign ile eğri dişlerin düzeltilmesi ülkemizde ilk kullanılan şeffaf aparey markasıdır. Web sitesinden de görebileceğiniz gibi aylık 100-200 dolar ücret ödeyerek 24 ay gibi bir sürede tedavi olan hastaları göreceksiniz.

ORTHERO (Şeffaf Aparey) markası ise yerli girişim ile kurulan ve yabancı sermaye yatırımı alan örnek bir projedir. Tedavi fiyatları ithal şeffaf aparey üreticileri ile karşılaştırıldığında daha makuldür. Tedarik süresinin de kısa olması dikkate alındığında yerli firma büyük avantaj sağlamaktadır. Clearfix markası C-align  ORTHERO markaları Invisalign markası ile kalite bakımından fark bulunmadığını düşünüyorum.

Şeffaf Aparey Fiyatları 2020’de Ne Kadar?

telsiz ortodonti fiyatı İstanbul

Telsiz ortodonti İstanbul Orthero

Şeffaf plak ücretleri sanıldığı gibi diş teli fiyatlarından daha yüksek değildir. Tedavinin avantajlarını bilen ve araştıran hastalar bu önemli olanakları sağlayan şeffaf aparey fiyatlarının tel fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksek olacağını düşünüyor. Aslında durum böyle değil. İleri vak’alara uygulanması mümkün olmayan bu tedavide basit vak’alarda tedavi ücreti tel tedavisi ücretinden daha düşük bile olabiliyor. Sadece üç dört plak ile eğri dişlerin düzeltilmesinin mümkün olduğu durumlarda zaten artık tel tedavisi önerilmiyor. Bu tip işlemler şeffaf plak uygulanarak yapılıyor.

Sistem kişiye özel olarak tasarlanıp geliştirildiği, her hasta için tasarımının farklı olması nedeni ile ilk uygulanmaya başlandığında klasik ortodonti tedavisine göre daha pahalı idi. B konuda eğitilmiş personel sayısının artması ve yatırımcı firmaların çoğalması sayesinde şeffaf aparey fiyatları 2020yılında ortodonti fiyatları ile nerede ise aynı olmuştur. Kişiye uygulanması gereken plak sayısı ve tedavi süresine göre arklı fiyatlar ile uygulama olmaktadır. Şeffaf plak ile orotodonti fiyatı öğrenmek için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya web sitesinden randevu alarak muayene olabilirsiniz. Klinik muayene sonrası görüşmede tedavi ücreti hakkında bilgi alabilirsiniz. Tedavi için 1000-2000€ arası fiyatlar çıkmaktadır.

Şeffaf Aparey Kullananlar Ne Diyor?

Şeffaf plak fiyatı İstanbul

Şeffaf plak fiyatı İstanbul. ORTHERO

Tedavi kim ne derse desin öncelikle hastanın disiplinini gerektiriyor. Bu plakları taka bileceğinizden emin değilseniz size tel ile ortodonti tedavisini öneriyorum. Ama ben tel istemem plak taşırım diyorsanız o zaman bu tedavi size göre Şeffaf plak kullanarak tedavisini tamamlayan bir hastamın tedavi sonrası görüşlerini sizinle paylaşmak isterim.

Hastamız İngiltere de yaşadığı sürede şeffaf aparey ile diş düzeltilmesi hakkında bilgi sahibi olmuş. Bahsettiğim gibi yurt dışında bu tedaviler Türkiye’de, bütün diş tedavilerinde de olduğu gibi 4 ile 5 kat daha yüksek fiyatlı.

Hastamız burada ne tür işlem yapıldığı ile ilgili klinikte sorularını sordu ve kendisine bütün detayları anlattığımda aynı işlem olduğunu anladı. Çok düzenli bir biçimde plaklarını kullandı. Ağız ve diş bakımı da son derece iyi olan bilinçli hastamız ile ideal tedavi sonucuna başarı ile ulaştık. 2016 yılında başladığımız bir tedavi idi. Hastamıza bu tedavinin çok bilinmediğini ülkemizde de yaygınlaşmasını istediğimi söyledim. Kendisi gibi başka insanların da bu başarılı işlemden haberdar olup faydalanabilmesi için hasta deneyimi olarak kısaca fikrini belirtti. Dişleri ve güzel gülüşü ile hayatta her şeyin gönlünce olmasını diliyor, kendisine buradan bir tez daha teşekkür ediyoruz.

Siz de şeffaf plak tedaviniz bittiğinde fikrinizi belirtmek ister misiniz?

Şeffaf Plak Diş Teli Tedavisinin Dezavantajları

Bu sistemin en önemli olumsuzluğu tedavi olan kişinin plağı takma süresine bağlı olarak işlemin ilerlemesidir. Disiplinli bir biçimde plak takılmadığında planlanan tedavi sürelerinde işlemin tamamlanabilmesi mümkün olamayacaktır. Yukarıda da belirttiğim gibi şeffaf plakların günde 20-22 saat süre ile dişler üzerinde takılı kalması gerekir. Düzenli takılmalarının gerekmesi haricinde bu sistemin kişiye bir zararı veya olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

Pişman olduğunuzda plaklardan vazgeçip tel takarız dediğim hastalarımdan hiç birisi tel taktırmak istemedi. 

Kullanım Rahatlığı vardır. Şeffaf plak takıldığında ilk bakışta fark edilmez. Ağızda dikkat çekmeyen kolay kolay görülmeyen, özel yaşantınızı ve iş hayatınızı etkilemeyecek bir ortodonti tedavisi yöntemidir. Bu plakları güvenle ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Karar verip başladıktan sonra kısa bir alışma süresi yaşayacak ve sonrasında sistemin konforunu yaşayacaksınız. Şöyle ki diş tellerinin oluşturduğu görüntü ve batma, yara yapma gibi problemlerin önüne geçecek, dilediğiniz zaman çıkarabileceksiniz. Pişman olduğunuzda plaklardan vaz geçip tel takarız dediğim hastalarımdan hiç birisi tel taktırmak istemedi.

Ortodonti Tedavi Süresi

Diş teli takılarak yapılan tedaviler ile bu sistem ile yapılan tedavi süresi arasında fark olmayacaktır. Düzenli olarak plakların takılması gerekmektedir. Orthero sistemi ile yapılan tedavilerde tedavinin başında tedavilerine göre birkaç ay daha uzundur. Kişinin diş ve çene yapısına, diğer diş tedavilerine ihtiyacı olup olmamasına, hekimin tedavi planına göre süre değişebilir. Şeffaf plak tedavi kişiye özel planlanacağı için en doğru süreyi hekiminiz verecektir.

Ortodonti Fiyatları

Gerek diş teli ile gerek şeffaf plaklar ile yapılan ortodonti tedavilerinde fiyat belirlenirken  klinik kontrol sayısına ve vakanın zorluğuna göre değişiklik gösterir. Fikir vermesi açısından bazı örnek tedaviler fiyatlandırılmıştır.

Invisalign Fiyatları

15.000- 25.000 TL

tedavi ücreti vakanın zorluğuna göre değişmektedir.

Diğer Düzeltici Plak Fiyatları

5000-10000 TL vakanın durumuna göre değişiklik göstermektedirler. Muayene olduğunuzda sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Sabit Ortodontik Tedavi Fiyatları

Metal braketler

8000-11000 TL

Teknisyen ücretlerine ve tedavi sınıfına göre de değişiklik gösterebilir

Seramik Braketler (farklı markalar)

8500 -14000TL

Teknisyen ihtiyacına ve tedavi sınıfına göre değişiklik gösterebilir.

diğer tedavilere ek olarak uygulandığında indirimli olur

TEDAVİ ÜCRETİ TEKNİSYEN ÜCRETLERİ VAKA ZORLUĞU SEÇİLEN METOD VE TEDAVİ SÜRESİNE VE DÖVİZ KURUNDAKİ ARTIŞA GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİR

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.4 / 5. Oy sayısı: 271

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al